Prosinec 2011

Jaké dárky dát kolegům v práci?

9. prosince 2011 v 18:55 | Moje-obchody |  Vánoční dárky
Také máte pochybnosti, co se výběru vánočních dárků pro kolegy v práci týká? Na jednu stranu nevíte, jestli jim vůbec dárky dávat musíte - jenže pak si připadáte opravdu trapně, když oni vám dárek dají. Na druhou stranu je příliš dobře neznáte a nevíte, co by se jim vlastně líbilo. A pak je tu i otázka vhodnosti vašeho daru: bude se vašemu šéfovi líbit legrační zástěra s bláznivými doplňky- nebo vás tento dar bude stát povýšení, na které už tak dlouho čekáte? Připravili jsme několik velmi užitečných rad pro všechny z vás, kteří si připadají poněkud ztracení v této vánoční dárkománii!


Komu byste měli dát dárky?
Na tuto otázku se dá jen těžko přesně odpovědět, protože to záleží na mnoha věcech. Ale měli byste se řídit několika obecnými pravidly. Pokud pracujete ve velkém týmu, jehož členové nejsou příliš propojeni, stačí dát dárky jen těm osobám, se kterými jste si nejbližší. Nikdo od vás neočekává, že podarujete celou společnost, že? Pokud pracujete v malém týmu, který je téměř jako vaše rodina, bylo by asi dobré, abyste symbolicky podarovali všechny, aby nedošlo k žádným rozepřím.

Dárek jako překvapení
Pokud si myslíte, že by tenhle nápad mohl ve vašem týmu zabrat, navrhněte dárky jako překvapení - elegantně se díky tomu vyvarujete otázce, komu dávat dárky. Funguje to takhle: napište jména všech ve vašem týmu na malé kousky papíru. Zmačkejte papírky, promíchejte je, a každý z kolegů si pak z hromady vybere jeden kousek papíru. Jméno, které je napsané na papírku, je jménem osoby, pro kterou budou kupovat dárek jako překvapení. Nezapomeňte stanovit maximální hodnotu dárku (většinou je to pár korun) - vyvarujete se tak trapné situace, kdy byste obdrželi příliš drahý dárek nebo mnohem levnější dárek, než který jste dali.

Dejte si pozor na skrytá znamení
Legrační dárky jsou vždy dobrým nápadem, ale možná byste si měli nechat poněkud nekonvenčnější dárky pro své přátele a kolegům věnovat tradiční věci. Samozřejmě, že by bylo zábavné, kdybyste neoblíbené kolegyni věnovali pouta s růžovou kožešinou - ale třeba by to pochopila úplně jinak, což by určitě nedopadlo dobře, že? Nezapomeňte, že pravděpodobně neznáte osobní život svých kolegů dostatečně dobře, takže jim můžete rychle vyslat zcela špatné signály. Kolega, kterého právě opustila přítelkyně, nebude pravděpodobně příliš nadšený z knihy "Jak se stát dokonalým milencem", ne? Proto byste se při rozdávání dárků v kanceláři měli držet poněkud zpátky!

Firemní dárky jsou o něčem zcela jiném
Pokud jsou dárky pro kolegy z práce záležitostí malých, neformálních věcí, firemní dárky jsou o něčem zcela jiném. Pokud nejste na vysoké, vedoucí pozici, nebudete mít s firemními dárky asi moc do činění, ale rozhodně byste si měli pamatovat: pokud se rozhodnete dát dárek svému šéfovi, musí se dárek řídit pravidly, která platí pro firemní dárky. Samozřejmě existují týmy, kde je atmosféra mezi zaměstnanci a jejich nadřízenými uvolněná, díky které je uvolněnější i výběr dárků. Pokud ale pracujete ve formálnějším prostředí, dejte si pozor, abyste pro svého vedoucího zvolili vhodný dárek - obzvlášť, pokud na něj chcete udělat dobrý dojem.

Nejbezpečnější dárky…
…jsou rozhodně ty, které se vážou k práci. Samozřejmě to neznamená, že musíte své kolegy obdarovat balíčkem kancelářských sponek a lepicí páskou, ale rozhodně je velmi dobrý nápad vybrat něco, co mohou v práci využít. Můžete vybrat pěkný kalendář, příhodný pořadač, rámeček na fotografii jejich nejdražších, rostlinu… Není nic špatného na tom, pokud dáte svým kolegům něco úplně jiného - ale pouze pokud jste si jistí, že dostatečně dobře znáte jejich zájmy a přání.

Buďte originální
I když se rozhodnete pro jeden z bezpečnějších dárků, neznamená to, že ten dárek musí být nudný. Právě naopak, dokonce i ty nejnudnější předměty mohou být extrémně zajímavé! Podívejte se do on-line obchodů a najděte zábavné nebo zajímavé předměty, které každé pracoviště obohatí. Sledujte trendy a zvolte ekologické dárky - vaši kolegové si je jistě zamilují a vy uděláte něco dobrého pro životní prostředí a navíc se svým nadřízeným předvedete v tom nejlepším světle!

A ten nejdůležitější trik…
Bez ohledu na to, jak dobře všechno, co se týká dárků, naplánujete, může se snadno stát, že nakonec na někoho zapomenete. Třeba na kolegyni, která vždycky tiše sedí v koutě, nebo na někoho, kdo má zrovna dovolenou. Můžete se tak dostat do opravdu trapné situace, proto vám doporučujeme zakoupit navíc jeden nebo dva dárky, které jsou zcela neutrální a vhodné pro úplně všechny - uložte si je pro případ, že byste je potřebovali. Pokud pak přijdete na to, že jste někomu zapomněli dát dárek, můžete ho obdarovat tímto schovaným dárkem!

Dárky vybírejte na: http://www.moje-obchody.cz/

Megaloto.cz

8. prosince 2011 v 17:10 | Moje-obchody |  On-line sázky

A je to tu, obrovská příležitost !!!


Už i Vy můžete hrát největší evropské a světové číselné loterie jednoduše, rychle, bezpečně a to v českém rozhraní (češtině).


Komu to nevyhovuje, má možnost si zvolit z dalších deseti světových jazyků.

Jako mnozí Češi, i my rádi tipujeme loterii a zkoušíme štěstí.

Milióny Čechů má dnes možnost hrát přes internet.

Často jsme tipovali české číselné loterie, kde minimální Jackpot začínal pro nás na nízkých milionech a to v Kč. Hledali jsme možnost, kde se dá hrát přes internet (online) a hlavně o podstatně vyšší jackpot.

Jediná možnost byla začít tipovat zahraniční loterie.

  • První a jednou z největších a nejhranějších loterií ve Spojených státech amerických je PowerBall. Patří mezi největší loterie světa s minimálním Jackpot-em 20.000.000 Amerických dolarů (cca. 360.000.000 CZK).
  • EuroMillions (Euromiliony) patří mezi největší a nejoblíbenější světové loterie. Vzhledem k jejímu minimálnímu Jackpotu 15 milionů EUR (cca. 360 milionů CZK) a vyšší pravděpodobnosti výhry je jednou z nejhranějších v Evropě.
  • Španělská národní loterie El Gordo de la Primitive je jednou z nejstarších na světě a její vznik se datuje v roce 1812. El Gordo patří mezi nejoblíbenější loterie ve Španělsku a svými vánočními finančními cenami v hodnotě 2.3 miliardy EUR je největší na světě.
  • OZ Lotto je první Australskou národní loterií a je druhá největší s minimálním Jackpot-om AUD 2.000.000 dolarů (cca. 36.000.000 CZK) v Austrálii.
  • MEGA-SENA je největší a nejhranější loto v Brazílii a patří mezi největší v Jižní Americe. Nejvyšší jackpot v lote MEGA-SENA byl vyplacený v roku 1999. Vítěz ze Salvadoru odešel s ohromující sumou 64,9 miliónů amerických dolarů. V červenci 2008 si dva vítězové rozdělili loto Jackpot ve výši 53,1 miliónů USD.

Na výběr máte z 11 světových číselných loterií.

Další velkou výhodou je, že Jackpot-y mnoha těchto světových loterií nejednou přesahují 100 milionové hranice (EUR), což určitě stojí za to, aby člověk podal tiket a zkusil to pověstné štěstí.

Věříme, že si každý přijde na své a najde oblíbené loterie nebo loterii, které bude tipovat a podaří se mu i vyhrát některou cenu, případně Jackpot a splní si tím své sny a přání.

Na této adrese najdete návod na registraci a provádění plateb, tipy a rady jak hrát výhodně a jak zvýšit svou šanci na výhru a důležité otázky a odpovědi: http://www.moje-obchody.cz/on-line-sazky/