Červenec 2012

Losy UK Lottery za poloviční cenu

30. července 2012 v 18:16 | Moje-obchody |  On-line sázky
Celý svět čeká se zatajeným dechem na začátek Olympijský her 2012 v Londýně, MegaLoto.cz se rozhodli přidat něco k tomuto vzrušení. Po celou dobu trvání OH nabízíme 50% slevu na všechny losy UK Lottery!

Od čtvrtka 26. července 2012 do půlnoci (SEČ) 12. srpna 2012 nabízí MegaLoto.cz 50% slevu* na všechny losy UK Lottery zakoupené na jejich stránkách.

Loterijní hráči z celého světa si budou moci vsadit do losování UK Lottery a hrát o stejně velké jackpoty, ale za nižší cenu! Jednoduše si vsaďte vaše čísla jako obvykle a cena bude automaticky snížena.

Není to přesně to, co byste očekávali od MegaLoto.cz? Více zábavy, napětí a příležitostí ke hře vašich oblíbených loterií, než kdekoliv jinde na internetu!

50% sleva na losy UK Lottery

To nejlepší z Velké Británie

Teď když jsou všechny oči upřeny na Londýn, MegaLoto.cz by rádi připomněli všem loterijním hráčům, že to nejlepší z Velké Británie již můžete nalézt na jejich stránkách - fantastickou UK Lottery.

V Británii známá prostě jako "Lotto", produkuje britská národní loterie milionáře již od roku 1994. Má jednoduchý herní formát 6/49 a UK Lotto má jedny z nejlepších šancí z loterií na světě, nicméně stále zachovává lákavé a život měnící velikosti jackpotů. Ujistěte se, že i vy utržíte něco z britské olympijské horečky s masivními výhrami v UK Lottery.

UK Lottery pro budoucnost

MegaLoto.cz pořádá promo akci s 50% slevou na losy UK Lottery, která platí po celou dobu londýnských Olympijských her, ale to neznamená, že nemůžete plánovat dopředu. Tato speciální nabídky je perfektní příležitostí k plánování vašich budoucích loterijních možností.

Vaše losy do UK Lottery můžete vsadit v rozpětí 52 týdnů dopředu. Vsaďte si do UK Lotto na celý rok a plaťte pouze poloviční cenu. Jaká to skvělá nabídka!

uk lottery olympics

Na výběr je z mnoha herních možností

Přemýšlíte-li, jakou herní možnost zvolit nezapomeňte, že pro vás máme mnoho pohodlných způsobů, jak hrát všechny vaše oblíbené loterie:
- Balíček Super 7
- Rychlá hra
- Loterijní generátor
- InteliHra

Tak tady to máte! Více losů, více šancí vyhrát ceny a více šancí vyhrát v loterii.

Následujte příkladu nejlepších světových sportovců, když se připravují na Olympijské hry 2012 v Londýně a "Jděte si pro zlato!" S 50% slevou na všechy losy UK Lottery to nikdy nebylo snadnější.

play uk lottery

* 50% sleva se vztahuje na standardtní ceny UK lottery na MegaLoto.cz. Jako takév, výhodnější ceny (napřílad jako část sazby za balíček) bude omezen na půlku standardtní ceny.
* Všechny Loto body získané z nákupů UK Lottery za toto období budou upraveny na základě zlevněné nákupní ceny.


Osobní koučink - změna je ve vašich rukou

17. července 2012 v 17:32 | Moje-obchody |  Internetové přednášky
osobní koučinkOsobní koučink je inspirace a podpora na cestě osobního zdokonalování a změny, směřující k větší osobní radosti, spokojenosti i lepšímu profesnímu výkonu a prosperitě.
"Buďte trpěliví v tom, co je ve vašem srdci nevyřešeno. Zkuste milovat otázky pro ně samé. Nevyžadujte odpovědi hned, kdy nemohou být dány, nemuseli byste být schopni je žít. Teď žijte otázkami. Možná postupně, aniž byste to zaznamenali, se prožijete do odpovědí." (R. M. Rilke)

Koučink je efektivní rozvojová metoda pro každého, kdo je ochoten na sobě pracovat.
Koučování v psychologickém smyslu se poprvé objevilo někdy před dvaceti lety. Začalo to, když si W. T. Gallwey při výuce tenisu uvědomil, jak svým svěřencům komplikuje život pokřiky typu: "Jdi po míči!!!!", a napadlo ho, jak se vypořádat s neurotickými mechanismy, které pod vlivem strachu ovládají naše chování. Místo obvyklého boje s obavami volil formu jakési vnitřní hry, jež člověka osvobozuje od zbytečné zátěže. Toto nové pojetí se stalo základem pro rozvoj koučování v západní kultuře. Časem se z původního koučovacího principu vyvinula řada specifických způsobů koučinku pro jednotlivé oblasti lidské činnosti.

Osobní koučink vám pomáhá uvolnit a naplno využít váš vlastní potenciál. Neříká vám, co je nebo není správné, ale ptá se, co chcete vy ve svém životě a v práci dosáhnout a proč je to pro vás důležité.

Koučink vychází z přesvědčení, že každý klient je nejlepším odborníkem na svůj vlastní život. Věří, že většinu odpovědí na své otázky a většinu řešení svých problémů, si neseme každý z nás v sobě. Jen se k nim někdy neumíme dostat. A právě k tomu vám může být dobrý kouč.
Kouč je průvodce a partner, který pro vás vytvoří prostor, abyste našli svá vlastní řešení. Je zodpovědný za proces koučování: udržuje nadhled a směr. Kouč vás nenechá pouze teoretizovat, ale pomocí správných kroků vás povede ke skutečné změně ve vašem profesním i osobním životě.
Osobní koučink je zaměřen na posílení důvěry klienta v sebe sama i v okolní svět. Kouč posiluje schopnost klienta vidět svět takový, jaký skutečně je.

V naší společnosti mají své platné místo i jiné metody osobního rozvoje - od osobního koučinku se však v mnohém liší.
Patří zde:
Klasické vzdělávací kurzy - Vzdělávací kurzy nabízejí výborný prostor pro předání většího množství informací a technik skupině osob, jejich nevýhodou je zejména zaměření na obecné téma (nikoliv na individuální témata účastníků) a jednorázovost (pokud na kurz nenaváže další aktivita, vše často "vyprchá" a celková efektivita vzdělávacího procesu je nízká).
Poradenství (mentoring) - Poradce nebo mentor říká, jak by se správně věci měly dělat, nabízí dobré zkušenosti a rady. Je výborný tam, kde je třeba využít znalosti poradce. Jeho nevýhodou je fakt, že rady jsou obecně přijímány spíše s nevolí a ne vždy respektují složitý životní či profesní systém klienta, jeho osobnost a potřeby.
Terapie - Zatímco terapie se často orientuje na problémy, které se staly v minulosti, koučink je zaměřen na řešení a příležitosti, které přinese budoucnost. Terapie často budí dojem, že člověk je nemocný.
Alternativní metody - Konstelace, šamanismus a další metody se pomalu dostávají do širšího povědomí naší společnosti. Často se však setkáváme stále ještě s nedůvěrou veřejnosti.
Člověk se nemění a nechce měnit, dokud nezačne být skutečně nespokojen s dosavadním stavem věcí. Právě nespokojenost s něčím je hlavní hybnou sílou změny a motivací ji uskutečnit. Osobní kouč je pak facilitátor, který vás provede od neuspokojivého stavu k uspokojivému.

Osobní koučink vám pomůže, toužíte-li:
 • po převzetí odpovědnosti za svůj život a svá rozhodnutí
 • po úpravě životního stylu a po změnách ve vztazích
 • po porozumění tomu, co se ve vašem životě děje, co doopravdy chcete
 • po nalezení sebe sama, svého zakotvení, své pozice ve světě a svého směřování
 • po poznání a plném využití svých skutečných schopností a možností

Osobní koučink je blízký pozitivnímu myšlení, ale je to více než jen pouhé nahrazení jednoho vnitřního dialogu druhým.

Klient si postupně vytváří nový postoj k sobě, nový způsob uvažování, založený na přesném vnímání reality. Mnozí klienti jsou zpočátku přesvědčeni, že si nemohou dovolit žít životem, který by se jim líbil. Ve skutečnosti si nemohou dovolit tak nežít. Jejich důvody vypadají jako reálné a nepřekonatelné - mají příliš vysoké životní náklady, a tak zůstávají v neuspokojivém zaměstnání; jsou vyčerpáni životním tempem a nemají energii, kterou by vyžadovala změna; jsou příliš staří, nebo příliš mladí. Je ještě brzy nebo již pozdě. Nejškodlivějším důvodem je domněnka, že změna není v jejich moci.
Pokud je v tomto světě něco možné, tak je to možné i pro vás. Jen je otázkou - "jak?". Odpověď na ní můžete najít právě skrze osobní koučink.

Licence Creative Commons11 triků na nespavost a jak rychle usnout

11. července 2012 v 18:19 | Moje-obchody |  Internetové přednášky
Zdravý spánekDobrý spánek se vyznačuje tím, že doslova uléhá na víčka do dvaceti až třiceti minut, kolébá nás celou noc a ráno nás opouští, často v podobě rozplývajícího se snu, čilé, svěží a křepké.
Dokážeme spát na přednáškách, na schůzích, na stole v práci nebo také v divadle. K regeneraci ale takový spánek nestačí. Odborník v integritní spánkové medicíně Rubin Naiman předložil alarmující výsledky posledních výzkumů v oblasti spánku, respektive následků jeho nedostatku v široké populaci.

Jak se nedostatek spánku podepisuje na našem zdraví

 • lidé, kteří spí v průměru 5 až 6 hodin denně, mají zvýšenou náchylnost k infekcím až o 50 procent
 • zvyšuje se jim krevní tlak, a tím riziko srdečního infarktu a riziko mozkové mrtvice
 • nedostatečný spánek se významně podílí na rozvoji a efektu léčby depresí
 • zvyšuje se riziko výskytu cukrovky
 • prokázána byla také přímá souvislost mezi nedostatkem spánku a obezitou

Podle Naimana jsme si za posledních sto let zkrátili dobu spánku o 20 procent, především díky jinému způsobu života, jiné kultuře a jinému životnímu stylu. Často si stěžujeme, že život je stále rychlejší a rychlejší. Výzkumy potvrzují, že na to nejsme uzpůsobeni a že bychom měli spát minimálně osm hodin. Naiman doporučení ještě upřesňuje: optimální délku nočního spánku stanovil na 8 hodin a 15 minut.

Nespavostí je vaše druhé JÁ?

Můžete mít nedostatek melatoninu a dalších živin, např. vápníku, hořčíku nebo vitaminu B. Nespavost může signalizovat neurózu či začínající psychózu, nadměrnou stresovou zátěž, nadbytečnou aktivitu některých oblastí mozku, hyperaktivitu a jiné psychiatrické a neurologické příčiny. Nespavost může také signalizovat poruchu některých orgánů - srdce, jater, ledvin, sleziny, žlučníku a taktéž metabolické, hormonální a vylučovací problémy nebo poruchy imunity.

Jak tedy na nespavost a jak rychle usnout

 1. Nespěte během dne. Pokud bez odpoledního spánku nevydržíte, nespěte více než jednu hodinu a nikdy ne po třetí hodině odpolední.
 2. Zvykněte si pravidelné cvičit - uvolníte napětí a zlepšíte si náladu. Necvičte ale příliš pozdě a těsně před spaním.
 3. Před spaním nemluvte s nikým po telefonu ani se nedívejte na televizi.
 4. Svou postel používejte výhradně na spaní.
 5. Před spaním si chvilku čtěte nebo poslouchejte příjemné melodie.
 6. Před spaním nepijte příliš mnoho vody ani jiných tekutin. Nebudete se v noci zbytečně budit kvůli chození na záchod.
 7. Jděte spát a buďte se vždy ve stejnou dobu. Vaše tělo si tak navykne na zdravý režim.
 8. Vyvarujte se alkoholu. Možná vám alkohol pomůže usnout, ale velmi často se kvůli jeho konzumaci před spánkem probudíte uprostřed noci.
 9. Nekuřte! Nikotin má stimulující účinek a může vám bránit v usnutí.
 10. Omezte příjem kofeinu, zejména v odpoledních hodinách.
 11. Zajistěte, aby místnost, v níž spíte, byla tmavá, dobře větraná, a aby v ní byl klid.

Spánek prospívá paměti.

Ve spánku se do paměti patrně ukládají nové poznatky. Tento závěr vyplynul z experimentu, který provedl Daniel Margoliash z University of Chicago společně se svými kolegy. Výsledky práce vědců zveřejnil odborný magazín Nature. "Snažte se porozumět tomu, co uslyšíte," nařídili badatelé dobrovolníkům a pustili jim lidskou řeč pozměněnou pomocí syntezátoru. Pokusné osoby měly zachytit co nejvíce známých slov. Vědci pak zkoumali, za jakých podmínek plní dobrovolníci zadaný úkol nejlépe. Čím déle účastníci experimentu trénovali, tím více slov si při následném přezkoušení vybavili.
"Jak ale spánek ovlivňuje schopnost uchovat nově nabyté poznatky v paměti?" Tak zněla otázka, na niž hledali vědci odpověď. Paměť dobrovolníků testovali 12 hodin po tréninku. Pokud se účastníci experimentu v uvedeném čase věnovali běžným denním činnostem, vybavili si deset procent naučeného. Když však mohli oněch 12 hodin v klidu prospat, vzpomněli si na 19 procent slov z večerního tréninku. (zdroj: Lidové noviny, 11. 10. 2003)

Zajímavost: Jak na nespavost a jek rychle usnout

Neurofyziologové zjistili, že když si za zavřenými víčky představujete temně modrou barvu - modř hlubokého a klidného moře, mozková elektrická aktivita se začne zpomalovat a dostaví se spánek.
Také se doporučuje zaměstnat svoji mysl relaxačním cvičením, nebo poslechem relaxačního audia. Relaxační audio zdravý spánek zpomalí vaše mozkové frekvence a pomůže vám rychleji navodit zdravý spánek.
Licence Creative Commons