Září 2012

7 triků, jak se naučit anglicky

19. září 2012 v 20:53 | Moje obchody |  Internetové přednášky
angličinaČasto o sobě říkáme, že na to či ono nemáme buňky, že se nikdy nenaučíme cizí jazyk - nemáme na to hlavu. Dovolte mi, poopravit váš názor pomocí 7 triků, jak se naučit anglicky. Budete-li se držet uvedených rad, uvidíte, že svůj názor změníte a zároveň si angličtinu zamilujete. Proč? Protože se stane vaší součástí, hluboce se ve vás zakoření. Většina lidí čelí, v učení se novému jazyku, strachu, že nebudou říkat věci správně, nebo že budou vypadat hloupě, takže raději nemluví vůbec.

Jako všechno, i angličtina, vyžaduje praxi. Nedovolte, aby vám strach svázal jazyk a zabránil k získání toho, po čem toužíte.

"Uvědomte si, že vůbec nezáleží na nějakém zvláštním jazykovém nadání či speciální inteligenci, ale pouze a jen na každodenním hlasitém nácviku anglických vět a slovních spojení, tj. na počtu opakování, které angličtině věnujeme."

7 triků, jak se naučit anglicky


  1. Neučte se slovíčka - učte se fráze
  2. Nestudujte gramatiku
  3. Učte se svýma ušima - poslouchejte, poslouchejte...
  4. Opakujte nejméně 30- krát každou naučenou frázi
  5. Poslouchejte a opakujte krátké příběhy v různých časech
  6. Naslouchejte a odpovídejte na otázky
  7. Neberte se moc vážně

A. J. Hoge - americký učitel angličtiny, dospěl k závěru, že konvenční systém výuky vůbec neodpovídá potřebám studentů a nevede je přímo k cíli: rozumět rodilým mluvčím a plynule mluvit anglicky.

1. Neučte se slovíčka - učte se fráze

Změňte způsob, jakým jste doposud studovali angličtinu. Prvním krokem je přestat studovat slovíčka. Neučte se je zpaměti. Rodilý mluvčí se učí fráze - skupiny slov, které patří přirozeně k sobě. Výzkum dr. Jamese Ashera dokazuje, že učení se pomocí frází je 4 -5 krát rychlejší, než když studujeme jednotlivá slova.
J. A. Hoge přímo říká: "Nikdy nestudujte jednotlivá slova. NIKDY! Když najdete nové slovo, vždy si ho napište s frází, v níž se nachází. VŽDYCKY! Když se zkoušíte, vždy zkoušejte celou frázi, nikoliv pouze to samotné slovo!"

2. Nestudujte gramatiku

Mnoho lidí si zlepšilo mluvení - když přestali studovat gramatiku. Pravidla gramatiky vás nutí přemýšlet o angličtině, ale vy si přejete mluvit anglicky - bez přemýšlení! Nestudujte gramatiku a z nudy se rázem stane zábava.

3. Učte se svýma ušima - poslouchejte, poslouchejte...

Naslouchejte srozumitelné angličtině. Nečtěte učebnice - lepší je poslouchat! Ve většině škol se učí očima, ale chcete-li zlepšit své mluvení - učte se anglicky ušima. Naslouchejte angličtině, kterou poslouchají rodilí mluvčí. Naslouchejte skutečné angličtině, naslouchejte anglickým filmům, pořadům, písničkám, poslouchejte audia... Používejte skutečné anglické materiály, naučíte se rozumět angličtině od reálných rodilých mluvčích.

4. Opakujte nejméně 30- krát každou naučenou frázi

Nestačí znát definici, nestačí se naučit v krátké době mnoha slovům. Je potřeba uložit každou frázi hluboko do mozku. Abyste se naučili mluvit anglicky, musíte každou lekci mnohokrát opakovat - nejméně třicetkrát, tj. 3- krát denně po 10 dní.
Tajemství pro snadné mluvení: Učte se do hloubky!

5. Poslouchejte a opakujte krátké příběhy v různých slovesných časech

Nejlepším způsobem, jak se naučit anglicky je používat příběhy v různých časech a různými gramatickými druhy. Najděte si příběh v přítomném čase a nechte si ho namluvit v různých časech. Naslouchejte těmto příběhům a vaše gramatika se automaticky zlepší. Je to jednoduché a vy uspějete. Budete používat správnou gramatiku přirozeně.

6. Naslouchejte a odpovídejte

Naslouchejte krátkým příběhům, které obsahují snadné otázky. Odpovídejte na ně. Pokaždé, když uslyšíte otázku, zastavte se a zodpovězte ji. Jak to nejlépe udělat? Požádejte rodilého mluvčího, aby vám vyprávěl příběh a k němu pokládal snadné otázky. To vás naučí rychle myslet v angličtině! Naučíte se mluvit anglicky bez přemýšlení.

7. Neberte se moc vážně

Nepropadejte panice, když vám to hned nepůjde. Nic se tím nevyřeší. Pusťte si pěknou anglickou písničku (pokud máte možnost, sežeňte si k písničkám jejich texty), a jen relaxujte v tichu. Pomáhá to! Budete v pohodě a učení vám půjde mnohem snadněji.
Vynikajícím předpokladem, jak se naučit anglicky, je, že se budeme angličtinou zabývat těsně před spaním. Náš biologický počítač bude mít možnost studovanou látku přeformátovat a uložit. Zapamatujte si: 15 minut intenzivní práce je mnohdy víc, než několik hodin.
Pokud se chcete naučit i dobře psát, tak stejné množství času, jako vyslovování věnujte i opisování správně napsaných anglických vět.
Nejdůležitějším předpokladem úspěšného osvojení cizího jazyka je naše chuť si ten který jazyk osvojit - naprogramovat náš mozek na úspěch. Naprogramujte se pomocí 7 pravidel učení angličtiny, které se dozvíte v internetové přednášce Jak se efektivně naučit angličtinu.
A nezapomeňte... ZAŽÍVAT ÚSPĚCH při učení se angličtiny!
Licence Creative Commons


Oktoberfest 2012

4. září 2012 v 19:27 | Moje-obchody |  On-line sázky
Nasaďte si lederhosen, šle a klobouk (doplňte ho o peříčko). Pokud jste žena (nebo prostě jen dobrodružní), je čas převléci se do kostýmu hostinské. Ano, je to tak, Oktoberfest se blíží! MegaLoto.cz oslavuje Oktoberfest s fantastickou soutěží. Ujistěte se, že jste součástí těchto oslav!

MegaLoto.cz daruje jednomu šťastnému hráči roční zásobu piva. Jsme si jisti, že tato slavnostní cena vás dostane do nálady. Oktoberfest vypukne již na konci září!

Přidejte se k zábavě Oktoberfestu a roční zásobě piva...
Oktoberfest Crowd

Každý rok vpluje do Mnichova více než 6 milionů lidí, aby navštívili slavný Oktoberfest! Pokud máte rádi pivo, pak je to to pravé místo, kde být, na oficiálně největším pivním festivalu. Zde jsou některé údaje, které ukazují, kolik jídla a pití se skonzumuje na Oktoberfestu:

• Pivo - více než 7 milionů litrů
• Víno - více než 89 tisíc litrů
• Voda a nealkoholické nápoje - více než 1 milion litrů
• Vepřové párky - 119 302 párků
• Vepřová kolena - 69 293 kousků
• Volů - 119

MegaLoto.cz vám nebudou schopni poskytnout 7 milionů litrů piva (nebo vepřová kolena), ale rozdáme roční zásobu piva, v maximální hodnotě €2 000! Pak si budete moci protáhnout tradičních 16 dní oslav na plných 365 dní!

"O' zapft ist!"

Organizátoři Oktoberfestu jsou velice specifičtí ohledně piva, které se na festivalu prodává. Prodává se pouze to nejlepší Märzen!
Pouze pivo splňující ty nejvyšší 'německé zákony čistoty piva' (Reinheitsgebot) a s minimálním obsahem alkoholu 6% se může točit na Oktoberfestu. A pak také pivo musí být vařeno ve městě Mnichov.

Nejkvalitnější německé pivo, již brzy...
Oktoberfest Beer

MegaLoto.cz není tak striktní a nechá vás vybrat pivo, kterému dáváte přednost. Pokud nepijete pivo, můžete si vybrat jakýkoliv nápoj, který preferujete, včetně whisky, vína, limonád či dokonce vody, ze zdravotních důvodů.

V několika příštích týdnech zvýšíme hlasitost německé dechovky, přineseme nadměrné pivní sklednice a připravíme vaše oblíbené pivo - můžete si domů odnést zásobu piva na celý rok!

Oktoberfest 2012